Strona główna

Rok akademicki 2014/2015

Ci studenci mają młode serca i chłonne umysły

Blisko 200 studentów odebrało dyplomy „Akademii Młodych Serc”, czyli Uniwersytetu II i III wieku, który od zeszłego roku działa przy Politechnice Opolskiej. – Łącznie w czasie całego roku akademickiego odbyły były 33 wykłady. Staraliśmy się zapraszać osoby znane w Opolu, pełniące najwyższe stanowiska na Politechnice Opolskiej oraz wszystkich tych, którzy mogą się z naszymi studentami podzielić czymś ciekawym – mówi Grażyna Butmankieiwcz, prezes Fundacji Międzypokoleniowej „Czas”, wiceprzewodnicząca Rady Seniorów.

Jolanta Kawecka, koordynator akcji z ramienia Fundacji „Czas” tłumaczy, że Akademia Młodych Serc - z racji patronatu Politechniki Opolskiej – miała być propozycją dla tych wszystkich, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę techniczną. – Ogromnym zainteresowaniem cieszył się np. wykład dotyczący robotów humanoidalnych...

Dalszy ciąg artykułu na stronie "Wiadomości Uczelnianych".

Uroczystość zakończenia roku akademickiego

Uroczystość zakończenia roku akademickiego odbędzie się 18 czerwca br.

baner na ams koniec roku

baner galeria zdjec

Konferencja "Dress for Success"

Zaproszenie na konferencję "Opole mówi kobietom TAK", która odbędzie się 5 maja br., o godz. 17:00 w Ratuszu, w sali im. Karola Musioła.

dress for success zaproszenie

Gala Lady D. już w najbliższy wtorek

Politechnika Opolska jest współorganizatorem konkursu, w którym wyróżniane są niepełnosprawne aktywistki, wnoszące szczególny wkład w rozwój regionu (a przez to i w postrzeganie samych niepełnosprawnych). Uroczystość, podczas której opolskie ,,Diany” odbiorą nagrodę, odbędzie się w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Opolu, .28 kwietnia. Początek wydarzenia o godz. 11:00.

Lady D2 640x360

Zaproszenie na wykład

Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie z panem dr hab. Łukaszem P. Gackiem (Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie), który w dniu 15 kwietnia 2015 r. (środa) przeprowadzi wykład pn.: "Zielony Chinese Dream, czyli zielona energia w Chinach".
Miejsce spotkania: ul. Prószkowska 76, Instytut Konfucjusza, sala nr 16, godz. 15.00.

wyklad zielona energia