Strona główna

8 czerwca uroczyście zakończyliśmy trzecią edycje Akademii Młodych Serc Politechniki Opolskiej. Blisko 90 studentów odebrało dyplomy z rąk prorektor ds. dydaktyki dr hab. inż. Krystyny Macek-Kamińskiej, prof. PO.

To było dwudzieste siódme spotkanie w roku akademickim 2017/2018, w którym udział wzięły Panie i Panowie o „młodych sercach” i „towarzyskich duszach”.

Tym razem, ze względu na występ taneczny dziewcząt z hip-hopowego zespołu „Like No Other”, spotkaliśmy się w 100-letniej, obszernej auli Wydziału Budownictwa  i Architektury. Prezentacji artystów dokonał pan Krzysztof Sorodnik – znany też jako DJ Profe Soro – absolwent turystyki i rekreacji Politechniki Opolskiej.

Po prof. K. Macek-Kamińskiej głos zabrały również p. Jolanta Kawecka – radna miasta Opole, która z AMS-em związana jest od samego początku oraz p. Maria Walentek zachęcająca do wsparcia akcji czytania książek podopiecznym  Hospicjum Betania.

Padła już zapowiedź kolejnej edycji Akademii Młodych Serc, której inauguracja odbędzie się 19 października 2017 r. o 16.00 w sali KS2 WBiA.

Przypomnijmy, że oferta Politechniki Opolskiej skierowana do seniorów to nie tylko czwartkowe wykłady, ale również zajęcia językowe (Studiuj Języków Obcych PO), gimnastyka (dr Monika Błaszczyszyn, WWFiF), wycieczki, a także zainaugurowane w tym roku warsztaty komputerowe (inż. Maciej Matusik, WEAiI).

NAJBLIŻSZY WYKŁAD: