Strona główna

Rajd Koło historii. Rowerem po ścieżce historyczno-przyrodniczej w Łambinowicach jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych skomplikowanymi dziejami Łambinowic – małej miejscowości na Śląsku Opolskim, która z racji swojej historii trafiła na karty wielu książek. Uczestnicy rajdu, w towarzystwie przewodników Centralnego Muzeum Jeńcó Wojennych, będą poznawać Miejsce Pamięci Narodowej w Łambinowicach. Zobaczą zatem najbardziej interesujące pozostałości obiektów poligonowych oraz obozowych, głównie z lat II wojny światowej.

Zapraszamy 28 września (piątek) na godz. 14.30 pod siedzibę Muzeum w Łambinowicach. Przejazd rowerami zakończy się ok. godz. 17.00. Na najbardziej wytrwałych będzie czekał smaczny poczęstunek.

Ze względu na ograniczoną liczbę rowerów (30 sztuk), którymi dysponuje Muzeum, prosimy o rezerwację pod numerem tel. 77 434 34 75. Zapraszamy również z własnymi jednośladami. Do Państwa dyspozycji jest parking z tyłu budynku Muzeum (w razie przyjazdu samochodem) oraz transport publiczny, oferujący przejazd na trasie Opole-Łambinowice-Opole.

NAJBLIŻSZY WYKŁAD: